Špice chováme od roku 1989. V té době jsem od rodičů dostala svého prvního vytouženého pejska, byla jím nezapomenutelná Andulka (Anka Sasanka). Aby Andulce nebylo smutno, o  půl roku později jsme jí pořídili kamarádku Sanží (Sandra Divoký západ). A tak to všechno začalo.... Naše smečka se postupně rozrůstala a nyní má 8 členů. Po mém odchovu od rodičů šest pejsků žije se mnou a mým mužem a dvě holky zůstaly u rodičů. 

Všichni naši pejsci jsou součástí rodiny, pohybují se s námi volně po bytě, nemají žádnou samostatnou místnost, nejsou zavíráni do klecí ani ohrádek. Všichni jsou milováni od útlého věku až do samého konce jejich života, který nás vždy nesmírně zasáhne. Trpělivou výchovou docílíme toho, že naši pejsci se mohou pohybovat volně bez vodítek i venku v městském provozu. Veteráni jsou samozřejmou součástí naší smečky, nestěhujeme "důchodce" do náhradních domovů na dožití, jak se tomu děje v některých chovatelských stanicích.

V chovu se snažíme docílit výborného exteriéru, ale zároveň velmi bedlivě dbáme na zdraví našich psů a našich odchovů. Oficiální vyšetření na luxaci pately a na dědičné oční vady je již pro nás samozřejmostí. Není jednoduché a mnohdy vyžaduje nemalé úsilí nalézt vhodného partnera pro naše fenky. Krycí psy nevybíráme podle vzdálenosti od našeho bydliště, ale podle jejich zdraví, kvalit a původu.

Vystavujeme naše špice nejen v České republice, ale i v zahraničí, protože si myslíme, že jedině tak se může nejlépe srovnat kvalita našich špiců se špici z chovatelsky vyspělých zemí s dlouholetou tradicí chovu.

Naši odchovanci dělají radost svým majitelům a zasahují do dalšího chovu v České republice, na Slovensku, v Německu, Švýcarsku, Finsku, Švédsku, Norsku, Velké Británii, Chorvatsku, Slovinsku, Bulharsku a Izraeli. Těší nás, když naše odchovy dělají českému chovu dobrou reklamu a když se česká krev dokáže prosadit v nemalé konkurenci i na velkých mezinárodních výstavách.

Štěňátka z našeho chovu jsou často dlouho dopředu zamluvená, proto zaujmou-li vás naše stránky a nabydete-li dojmu, že chcete mít pejska právě od nás, udělejte si u nás záznam včas. Štěňátka prodáváme přednostně do rukou budoucích zájemců o plemeno, výstavy, další chov atd. Jako v každém chovu tak i u nás se občas narodí štěňátko, které nemá od přírody naplánovanou výstavní a chovatelskou kariéru. Proto i zájemci o pejska rodinného a bez výstavních předpokladů u nás mohou pořídit svého kamaráda. Zásadně neprodáváme naše štěňátka do chovatelských stanic s velkým počtem psů bez individuální péče, bez které si myslíme, že špic nežije spokojený život.

Všechna štěňátka jsou u nás s láskou a uprostřed rodiny odchovaná, označená mikročipem, vybavená mezinárodním pasem pro cestování do zahraničí a samozřejmě se základním štěněcím očkováním. Nabízíme a uvítáme jakýkoliv kontakt s novým majitelem, rádi poradíme při výchově, zdravotních potížích, výstavních ambicích. Zkrátka prodejem štěňátka to u nás nekončí, ale začíná...